Gelişim Programlarımız

Türkiye’nin en büyük kurumsal okulu olan Türk Telekom Akademi, eğitim ve gelişim alanında öncü yaklaşımımızı temsil ediyor.

Türk Telekom Akademi, “Teknoloji için insan, insan için gelişim” felsefesiyle, yeni teknolojilerle yaratıcı, yenilikçi ve farklı  öğrenme ortamları oluşturarak, kendini, kariyerini ve işini geliştirmek, iletişim dünyasının geleceğinde yer almak isteyen tüm çalışanlara, ihtiyaç duydukları her konuda gelişim sağlar.  İşe Uyum Programı, Türk Telekom’da işe yeni başlayan çalışanlar için tasarlanan programdır. İşe Uyum programı ile geleceğin iletişim profesyonellerine şirket tanıtılırken adaptasyonlarının da hızlandırılması amaçlanır.

 

Türk Telekom Akademi Okulları

Şirketimizin temel fonksiyonlarına yönelik hazırlanan gelişim programları, Türk Telekom Akademi Okulları altında yönetilir. Okullar ile temel amaç; Türk Telekom’un vizyon ve stratejileri doğrultusunda, çalışanların mesleki bilgi becerileri ile kişisel ve yönetsel yetkinlikleri açısından performanslarının gelişimine katkı sağlamaktır.

Türk Telekom Akademi Okulları
 • Kurumsal Satış Okulu
 • Bireysel Satış Okulu
 • Teknoloji Okulu
 • Çeviklik Okulu
 • Finans Okulu
 • İnsan Kaynakları Okulu
 • Kişisel Gelişim Okulu
 • Liderler Okulu
 • Müşteri Hizmetleri Okulu
 • Pazarlama Okulu
 • İç Eğitmen Okulu
 • İş Sağlığı ve Güvenliği Okulu

 

Türk Telekom Genç Yetenek Programı START

Türkiye’nin lider iletişim ve eğlence teknolojileri şirketi Türk Telekom’un, üniversite öğrencileri ve yeni mezunlara telekomünikasyon alanında önemli kariyer fırsatları sunduğu Genç Yetenek Programıdır.

START’a kabul edilen ve tam zamanlı çalışacak adaylara, tam zamanlı iş deneyiminin yanı sıra 18 ay sürecek kapsamlı bir gelişim programı, mentorluk, online koçluk, inovasyon projelerine katılım ve rotasyon imkanı sunulmaktadır. Program kapsamında belirlenen üniversite 3’üncü sınıf öğrencileri ise altı haftalık staj süresi boyunca, mesleki ve kişisel gelişim programlarının yanı sıra 360 derece telekomünikasyon deneyimini içeren zengin bir gelişim programına dahil olma fırsatı yakalar.

Türk Telekom Genç Yetenek Programı START

 

Yabancı Dil Eğitimleri

Çalışanların yabancı dil yetkinlik ve becerilerini geliştirmek için de birbirinden etkili programlar uygulanır. Online İngilizce Platformu, yüzyüze İngilizce Konuşma Kulübü ve Türk Telekom Akademi Portali üzerinden paylaşılan, iş yaşamında en çok ihtiyaç duyulan konuları içeren İngilizce eğitim videolarıyla çalışanların dil yetkinliklerini ilerletmelerine destek sağlanır. Ayrıca profesyonel dil eğitim kurumlarıyla yapılan anlaşmalar kapsamında, çalışanlar anlaşmalı dil eğitim kurumlarından avantajlı fiyatla faydalanırlar.

 

Koçluk & Mentorluk Programı

Koçluk programı, özellikle değişim yönetimini kolaylaştırıcı yönüyle yeni göreve hazırlık, mevcut görevde güçlü yönlerden etkin şekilde yararlanmak veya gelişim alanlarının oluşturabileceği güçlük veya engelleri aşmak için yöneticilerimiz tarafından yararlanılan etkin gelişim araçlarından biridir.

Çalışanların gelişimini ve potansiyellerini daha fazla kullanmalarına destek olmak ve biriken deneyimin paylaşılması yoluyla Türk Telekom'da performans odaklı çalışma kültürünün yaygınlaştırılmasını kolaylaştırmak amacıyla mentorluk programı uygulanır.

 

Eğitim Teknolojilerimiz

Tek kaynaktan, mesleki ve kişisel gelişim eğitim kataloğu, anketler, kişisel eğitim sayfası, e-eğitimler ile kütüphanenin yer aldığı tüm gelişim fırsatlarına ulaşım imkanı veren Türk Telekom Akademi Portali ve mobil uygulaması, mobil öğrenme ve sanal sınıf platformları, uygulamalı öğrenme fırsatı sağlayan teknoloji laboratuvarları, çok sayıda dijital öğrenme içerikleri, Türk Telekom Akademi video çekim stüdyosu ve sanal gerçeklik teknolojisi ile çalışanlara her an her yerde gelişim fırsatı sunar.