Türk Telekom Kariyer'e dön

Türk Telekom CTF Yarismasi için Tüm Siber Kahramanlar Göreve!

Siber vatanı yetenekleri ile koruyacak, saklanan bayrakları bularak güvenlik açıklarını ortaya çıkaracak üniversite 3-4. sınıf öğrencileri ve yeni mezun siber kahramanlar göreve!

Türk Telekom CTF Yarışması, başvuru sürecimiz tamamlanmıştır, gösterdiğiniz ilgi için çok teşekkür ederiz.

Türk Telekom CTF (Capture The Flag) Yarışması Nedir?

Capture The Flag (bayrağı yakala); siber saldırı, savunma, kriptoloji ve tersine mühendislik gibi alanlarda yarışmacıların belirlenen hedeflere en hızlı ulaşmak için sistemlerdeki güvenlik açıklarını da bularak bayrağı yakalamaya çalıştıkları online bir yarışmadır.

Kimler Başvurabilir?

  • Üniversitelerin 3. ve 4. sınıf öğrencileri
  • Lisans mezunları ve yüksek lisansa devam eden öğrenciler
  • Profesyonel olarak herhangi bir firmada çalışmayanlar
  • 25 yaş ve altındaki kişiler

Başvuru Takvimi

Başvuru Takvimi - Birinci Adım
Başvuru Takvimi - İkinci Adım
Başvuru Takvimi

Ödüller

1. Takım 50.000 TL

(Teknoloji Hediye Çeki)

2. Takım 30.000 TL

(Teknoloji Hediye Çeki)

3. Takım 20.000 TL

(Teknoloji Hediye Çeki)

Ödüller

1. Takım 50.000 TL

(Teknoloji Hediye Çeki)

2. Takım 30.000 TL

(Teknoloji Hediye Çeki)

3. Takım 20.000 TL

(Teknoloji Hediye Çeki)

Sıkça Sorulan Sorular

Yarışmaya, üniversitelerin 3. ve 4. sınıf ile yüksek lisans öğrencileri, lisans mezunları ve profesyonel olarak herhangi bir firmada çalışmayanların başvuruları kabul edilir. Başvuru sahibi öğrenciler gerektiğinde, bunu belgelendirmek zorundadır. Yarışmaya katılım için üst yaş sınırı 25'tir.

Yarışmaya başvuranlar arasında uygun kriterlere sahip kişiler belirlenerek çevrim içi sınava davet edilir. Elemeler sonrasında katılımcılar e-posta ve SMS ile bilgilendirilir.

Çevrim içi sınav kapsamında hazırlanan sorular yöneltilir.

Yarışmaya katılanlara, SMS ve e-posta ile bilgilendirme yapılır.

Yarışmada ilk üçe girenler, teknoloji hediye çeki ile ödüllendirilir.

Yarışmacıların tümüne “katılım belgesi”, katılan ve dereceye girenlere, “derece belgesi” ve aldığı dereceye göre belirlenen tutar karşılığı "hediye çeki" verilir.

14-15 Mayıs 2022 tarihinde yapılacak CTF Yarışması İstanbul’da fiziki olarak gerçekleştirilecektir. Yarışmaya katılım sağlayacak kişilerin yol ve konaklama masrafları Türk Telekom tarafından karşılanacaktır.

Birebir mülakatlar Türk Telekom Siber Güvenlik ekipleri ve yöneticilerimiz tarafından online olarak gerçekleştirilecektir. Sizi daha yakından tanımak ve siber güvenlik alanına ilginizi anlamak amaçlı görüşme yapılacaktır.

Türk Telekom CTF (Capture The Flag) Yarışması’yla ilgili tüm soruların için gelisimussu@turktelekomkariyer.com.tr e-posta adresi üzerinden bize ulaşabilirsin.