Türk Telekom Kariyer'e dön

Neden Başvurmalısın?

Dijital dönüşümün öncü teknolojilerden biri olan bulut bilişimi tüm yönleriyle keşfedeceğin Bulut Bilişim Kampı'nın üçüncüsü başlıyor!

Eğitim içerikleri ile kariyerinde fark yaratma fırsatı, eğlenceli yarışmalar ve birbirinden değerli ödüller kampta seni bekliyor.

Kariyerinde önemli bir adım atacağın Bulut Bilişim Kampı’nda geleceği şekillendirmek için seni bekliyoruz.

Seni Neler Bekliyor?

Ücretsiz Eğitim

Alanında Uzmanlardan
20+ Saat Ücretsiz
Eğitim Fırsatı

Eğitim Sertifikası

Dene-Yap! Yaklaşımı ile
Dijital ve Yüzyüze Öğrenme Yolculuğu

Sektörden Öncü İsimlerle Paneller

Sektörden Öncü İsimlerle
Paneller

Eğitim Sertifikası

Kariyerinde Fark Yaratacak
Eğitim Sertifikası

Büyük Ödüller

Kamp Boyunca
Eğlenceli Yarışmalar ve Sürpriz Hediyeler

Büyük Ödüller

Kamp Sonunda
Dereceye Girenlere
Büyük Ödüller

Kimler Başvurabilir?

Üniversite veya yüksek lisans öğrencisiysen

Lisans 3-4. Sınıf veya yüksek lisans
öğrencileri

Mezun olduysan

En fazla 2 yıl önce
mezun olanlar

26 Yaşını Aşmamışsan

Bulut bilişime ve geleceğin
teknolojilerine ilgi duyanlar

Üniversite veya yüksek lisans öğrencisiysen - mobil

Lisans 3-4. Sınıf veya yüksek lisans
öğrencileri

Mezun olduysan - mobil

En fazla 2 yıl önce
üniversiteden mezun olanlar

26 Yaşını Aşmamışsan - mobil

Bulut bilişime ve geleceğin
teknolojilerine ilgi duyanlar

Başvuru Takvimi

Başvuru Takvimi - Birinci Adım
Başvuru Takvimi - İkinci Adım
Başvuru Takvimi
“Sınav, CTF, birebir mülakatlar ve kamptaki eğitimlerin ilk aşaması online olarak; kamptaki diğer eğitimler, değerlendirme aşamaları, kapanış ve ödül töreni fiziksel olarak İstanbul’da yapılacaktır.”

Eğitimler

 • Açık Kaynak Teknolojiler
 • Anomali Tespiti
 • Ansible ile Sunucu Otomasyonları
 • Bulut Hizmetleri Kavramı ve İş Alanları
 • Bulut Teknolojileri(IaaS, PaaS ve SaaS)
 • DevOps Temelleri
 • DevSecOps Temelleri
 • Docker Nedir
 • GitOps
 • İşletim Sistemleri Çalışma Mantığı
 • Jeager Nedir
 • Kubernetes Nedir
 • Linux İşletim Sistemi
 • Makine Öğrenmesi
 • Microservis Mimarisi
 • MQ Servisleri
 • Nesnelerin İnterneti
 • Network Temel Akışları
 • NoSQL Databaseler
 • Prometheus / Grafana Nedir
 • SDX Hakkında
 • Serverless Yaklaşımı
 • SQL Databaseler
 • Veri Saklama Algoritmaları
 • Veri Yedekleme Algoritmaları
 • YAML Kullanımı
 • Yazılım Teknolojileri ve Yaklaşımlar

Ödüller

Bulut Bilişim Kampı 1.’lik Ödülü

50.000 TL

Bulut Bilişim Kampı 2.’lik Ödülü

30.000 TL

Bulut Bilişim Kampı 3.’lük Ödülü

15.000 TL

*Türk Telekom Bulut Bilişim Kampı ödülleri, katılımcıların eğitimlere devam durumları, derslere etkin katılımları ve gerçekleşecek CTF'lerin sonuçları birlikte değerlendirilerek belirlenecektir.

Ödüller

Bulut Bilişim Kampı 1.’lik Ödülü

50.000 TL

Bulut Bilişim Kampı 2.’lik Ödülü

30.000 TL

Bulut Bilişim Kampı 3.’lük Ödülü

15.000 TL

*Türk Telekom Bulut Bilişim Kampı ödülleri, katılımcıların eğitimlere devam durumları, derslere etkin katılımları ve gerçekleşecek CTF'lerin sonuçları birlikte değerlendirilerek belirlenecektir.

Bulut Bilişim Kampında Neler Oldu?

Sık Sorulan Sorular

Lisans ve yüksek lisans öğrencileri ile lisans mezuniyeti üzerinden en fazla 2 yıl geçmiş olan gençler bireysel olarak başvuruda bulunabilirler.

Bulut Bilişim alanına ilgi duyan, kariyerine bu alanda devam etmek isteyen tüm genç arkadaşlarımız başvuruda bulunabilir.

Kamp başvuruları sadece online olarak yapılabilecek. Sosyal medya hesapları, e-posta vb. kanallardan gelen başvurular kabul edilmeyecektir.

28 Eylül - 8 Ekim 2023 tarihleri arasında başvurular Bulut Bilişim Kampı web sayfası üzerinden online olarak yapılacaktır. Tüm başvurular, başvuru kriterleri açısından ön değerlendirmeye tabi tutulacaktır. Ön değerlendirme sürecinde başvurusu uygun bulunan adaylar, 14 Ekim’de online sınava dahil olacaktır. Sonraki aşamada ise 17 Ekim tarihinde gerçekleşecek CTF'e katılacaklardır. Bu değerlendirme aşamaları sonrasında, adaylar 23-27 Ekim tarihleri arasında online olarak gerçekleştirilecek birebir mülakatlara katılacaklardır. Tüm değerlendirme aşamalarını başarıyla geçen adaylar, Bulut Bilişim Kampı’na katılmaya hak kazanacaklardır.

Online sınav, ağırlıklı olarak Bulut Bilişim Kampı başvuru sayfasında eğitimler kısmında belirtilen konulardan oluşacaktır. Sınav çoktan seçmeli sorular ile yapılmaktadır. Online sınav sonucuna göre, adaylar tarafından verilen doğru cevap sayısına göre sıralama yapılacaktır.

Bulut Bilişimciler Platformu ile bulut bilişim dünyasında ilgi duyduğun alana ait CTF yarışmasını çözebilir, geleceğin teknolojilerine dair derinlemesine bilgi sahibi olacağın bu dijital öğrenme yolculuğundaki deneyimlerini artırabilirsin. Bulut Bilişim, Yapay Zeka, Yazılım Geliştirme ve Nesnelerin İnterneti alanlarında eğitim ve gelişim fırsatlarından yararlanabilirsin.

Kamp sürecinde, bulut bilişimi tüm yönleriyle keşfedeceğin Bulut Bilişim platformunda, dijital bir öğrenme yolculuğuna çıkarak ‘dene-yap!’ yaklaşımı ile gelişim fırsatı elde edeceksin. Günlük yayınlanan problemleri çözerek mevcut yetkinliklerinin farkına varabilir; çözüm metotlarını uzmanlar eşliğinde değerlendirerek gelişim alanlarını belirleyebilirsin.

Bulut Bilişim Kampı hem online hem yüzyüze aşamalardan oluşan hibrit bir yapıdadır. 13-17 Kasım 2023 tarihlerinde İstanbul'da yüzyüze gerçekleşecek eğitimlerin olduğu aşamaya kadar olan süreçler online olarak ilerleyecektir. Daha sonrasında ise İstanbul'da Kapanış Etkinliği ve Veri Merkezi ziyareti yapılacaktır.

Bulut Bilişim Kampı’na başvuru ve katılım tümüyle ücretsizdir. Başvuru ve ön değerlendirme süreçlerinde ve kampa seçilmeniz durumunda sizden herhangi bir ücret alınmayacaktır.

Katılımcılardan kamp süresince derslere devam etmesi beklenmektedir. Kısmi katılımlar kabul edilmeyecektir. Kamp sonunda dereceye girenlerin belirlenmesinde derslere düzenli katılım da etkili olacaktır.

Eğitimler kamp öncesi paylaşılacak eğitim programı doğrultusunda canlı olarak yapılacak olup, eş zamanlı katılım gerekmektedir. Eğitimlerin telafisi mümkün olmamaktadır.

Eğitimler 6-10 Kasım 2023 (Online) / 13-17 Kasım 2023 (Yüzyüze) olacak şekilde 10.00-17.00 saatleri arasında yapılmaktadır.

Birebir mülakatlar Türk Telekom Bulut Servisleri Planlama&Altyapı Operasyonları ekipleri tarafından online olarak gerçekleştirilecektir. Türk Telekom Gelişim Üssü Proje Ekibi ve Türk Telekom Bulut Servisleri Planlama&Altyapı Operasyonları ekibinin katılım göstereceği görüşmede sizi daha yakından tanımak ve bulut teknolojiler alanına ilginizi anlamak amaçlı sorular yöneltilecektir.

Kayıt sırasında bize verdiğiniz e-posta adresinizi her bir eleme adımının ardından sonuçlarınız düzenli olarak paylaşılacaktır. E-postanızı düzenli aralıklarla kontrol etmeyi unutmayın.

Bulut Bilişim Kampını başarıyla tamamlayan tüm katılımcılara, Türk Telekom Bulut Bilişim Kampı Katılım Belgesi; CTF değerlendirmesi sonucunda dereceye giren katılımcılara ise Türk Telekom Bulut Bilişim Kampı Başarı Sertifikası verilecektir.

Türk Telekom Bulut Bilişim Kampı ödülleri, katılımcıların eğitimlere devam durumları, derslere etkin katılımları, gün içerisinde sorulacak sorulara yanıtları ve kamp sonunda gerçekleşecek CTF'in sonuçları ile birlikte değerlendirilerek belirlenecektir.

Türk Telekom Bulut Bilişim Kampı’yla ilgili tüm soruların için gelisimussu@turktelekomkariyer.com.tr e-posta adresi üzerinden bize ulaşabilirsin.